skip to Main Content

Лікування ожиріння

Ожиріння – серйозне захворювання, що породжує цілий комплекс як фізичних, так і психологічних проблем. На тлі надмірного надлишку маси тіла часто виникають важкі супутні захворювання, такі як артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, серцева і легенева недостатність.

Гортай донизу

Одним із сучасних способів корекції маса тіла стала установка внутрішньошлункового балона. Метод є більш ефективним, ніж прийом фармакологічних препаратів, і більш безпечний, ніж виконання баріатричної операції.

Суть методу полягає в установці балона з фізіологічним розчином у шлунок під ендоскопічним контролем. Інтрагастральний (внутрішньошлунковий) балон виготовлений з силікону – інертного матеріалу, що не викликає алергію, відторгнення і роздратування навколишніх тканин, що не впливає шкідливо на стан слизової шлунка.

Балон розправляється на певний обсяг, як правило, практично дорівнює об’єму шлунка. Це призводить до обмеження можливостей одноразового прийому їжі, більш швидкому настанню відчуття насичення. За час лікування у пацієнта виробляється умовний рефлекс – звичка до меншого споживання їжі, з чим і пов’язаний довгостроковий ефект втручання.

Установка інтрагастрального (внутрішньошлункового) балона є тимчасовою процедурою. Максимальний термін його перебування у шлунку становить 6 місяців. Процедуру можна проводити неодноразово, з деякими перервами

Переваги даного методу?

Ефективність методу в лікуванні ожиріння становить 80-90%;
Установка внутрішньошлункового балона не є хірургічним методом лікування ожиріння, що виключає ускладнення, пов’язані з оперативним втручанням і косметичні дефекти;
Інтрагастральний (внутрішньошлунковий) балон встановлюється тимчасово, при необхідності його можна видалити;
Метод є безпечним, ускладнення при його застосуванні спостерігаються вкрай рідко;
Після видалення інтрагастрального балона маса тіла залишається на колишньому рівні.

РЕЗУЛЬТАТИ

За період перебування балона в шлунку зниження маси тіла в становить від 3-4 до декількох десятків кілограмів. В середньому пацієнти втрачають до чверті надлишкової маси тіла. Максимальне зменшення маси тіла становить 1 кг в тиждень. Результати безпосередньо залежать від вихідних даних, дотримання лікарських рекомендацій і індивідуальних особливостей.

Показання до установки внутрішньошлункового балона:

Даний метод лікування може застосовуватися у людей з індексом маси тіла від 30 до 40 кг / м2, коли хірургічне лікування передчасно, але вже є медичні або соціальні показання до зниження маси тіла. Зазвичай це пацієнти з масою тіла 85-110 кг.